Nowy rok szkolny – pora na przygotowania


To jest nie lada wyzwanie

Szkoła to super czas, podczas którego nie tylko zdobywamy wiedzę, ale także nowe znajomości. Jednak dla rodziców dzieci jest to czas, w którym mają spore wydatki. Każdy rodzic zdaje sobie z tego sprawę, że jego pociecha konkretne przybory i podręczniki posiadać musi. Na pewno najbardziej kosztowe są podręczniki. Podręczniki wydatkiem są niemałym. Czy warto kupić nowe podręczniki, a może jednak wystarczą w zupełności podręczniki używane? O tym już za moment się przekonamy i powiemy nieco więcej. Na pewno wiemy jedno, że kupowanie podręczników każdego roku jest sporym wydatkiem i jak tylko rodzice sobie o tym przypomną, to mrozi im krew w żyłach.

No to jakie podręczniki? Nowe czy używane?

Wybór ten tak naprawdę nie jest wcale taki prosty. Wiele osób jednak uważa, że jak najbardziej warto kupić podręczniki w dużo niższej cenie. Dlaczego mielibyśmy z takiej okazji nie skorzystać? Podręczniki używane w dobrym stanie nie różnią się niczym od podręczników nowych. Dziecko posiada te same materiały do nauki i nauczy się tego samego. My jako rodzice zaoszczędzimy niemałe sumy pieniędzy. Wówczas za pozostałe pieniądze możemy zakupić inne materiały dydaktyczne czy też przybory dzieciom potrzebne. Jeśli chodzi o kwestie materiałów książkowych używanych czy też nowych, to nie ma różnicy. Jednak jeśli chodzi o ćwiczenia, to lepiej jest postawić na ćwiczenia nowe. Pamiętajmy, że sam wybór konkretnych podręczników jest niezmiernie ważny. Na rynku są podręczniki dużo lepsze jak i także jednak słabsze. Na pewno dużą popularnością cieszą się WSiP podręczniki. Są one niezmiernie czytelne oraz merytoryczna zawartość jest imponująca.

Wciąż popularne nowe podręczniki

Na pewno musimy zaznaczyć, że zakup nowych podręczników, które pochodzą wprost z księgarni nie jest jakimś specjalnym problemem. Niektórzy rodziców są zdania, że dzieci powinny chodzić do szkoły oraz posiadać naprawdę porządne podręczniki, które są w stanie idealnym, a więc podręczniki nowe. W zasadzie to niczego złego w tym absolutnie nie ma. Istnieje jeszcze jeden powód, dla którego kupić powinniśmy rzeczywiście nowe podręczniki. Z uwagi na liczne zmiany w spisie podręczników poszczególnych klas, czasem możemy mieć problem z zakupem podręczników używanych. Pozostają zatem nam podręczniki jedynie nowe. Musimy się zatem liczyć z troszkę większym wydatkiem. Jednak jest to jak najbardziej do przeskoczenia. W wielu szkołach mamy możliwość wypożyczenia podręczników czy też otrzymania dofinansowania. Każdy powinien się zatem zorientować na co może liczyć i czy jakaś pomoc jest w naszym wypadku przewidziana.

Children obraz autorstwa freepik - www.freepik.com